ورود Language: English

یک شنبه, 22 فروردین 1400 08:20:12

اخبار


1394/12/24

افزایش ٢ برابری حجم روابط اقتصادی ایران و روسیه در سال ٩٥

 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حجم روابط ایران و روسیه یک و نیم میلیون دلار است که پیش بینی می‌شود با اجرای پروژه های در نظر گرفته شده، سال آینده دو برابر شود.
 • به گزارش شانا به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی، رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و روسیه در دیدار با الکساندر نواک، وزیر انرژی فدراسیون روسیه و رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور، درباره افزایش سطح همکاریها و توافقهای پیشین بحث و گفتگو کرد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارزیابی مثبت از مذاکرات گفت: در این دیدار بحث و تبادل نظر درباره نتایج توافقهای دوازدهمین کمیسیون مشترک و نیز توافقهای دیدار روئسای جمهوری دو کشور صورت گرفت.

  وی با تاکید بر حفظ و گسترش روابط دو جانبه با روسیه، افزود: روابط دو کشور در حال گسترش است و علاقمند به حضور روسیه در پروژه های زیربنایی ایران پس از توافق برجام هستیم.

  واعظی تصریح کرد: پارسال بر انجام دو پروژه خط آهن گرمسار، اینچه برون و نیروگاه بندرعباس با اعتبار بیش از دو و نیم میلیارد دلار از طرف روسیه توافق شد که مذاکرات آنها به خوبی در حال پیشرفت است.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص خط آهن آستارا، رشت هم از دیدار وزرای حمل و نقل ایران، روسیه، آذربایجان در باکو خبر داد و عنوان کرد: مذاکره جهت نهایی کردن سرمایه گذاری در احداث آن ادامه دارد.

  وی از علاقمندی طرف روس جهت افزایش ارتباطات استانهای دو کشور خبر داد و گفت: برای برقراری روابط استانی دو کشور، همایشی در آستاراخان برگزار و با حضور بخش خصوصی دو کشور برگزار خواهد شد.

  واعظی با اشاره به مذاکره در زمینه نفت، گاز و نیرو افزود: وزیر انرژی روسیه امروز با وزرای نفت، نیرو و راه وشهر سازی دیدار و در زمینه مباحث مورد نظر گفتگو خواهند کرد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روابط دو کشور را از نظر سیاسی، فرهنگی، علمی، تجاری و صنعتی در حال گسترش دانست و ابراز امیدواری کرد: شاهد گسترش روابط دو کشور همسایه در آینده باشیم.

  وی همچنین پس از دیدار با وزیر انرژی روسیه، در جمع خبرنگاران افزود: حجم روابط اقتصادی ایران و روسیه با توجه به امضای سند حمایت از سرمایه گذاری متقابل که پیش از این بین دو کشور امضا شده بود، افزایش دو برابری خواهد داشت و در آینده‌ای نزدیک نیز گسترده‌تر می‌شود.

  واعظی به تعریف ٣٠ میلیارد دلار پروژه میان دو کشور اشاره کرد و گفت: روابط اقتصادی ایران و روسیه اکنون در مسیر درست قرار گرفته است.

تعداد بازدید 21555
بازگشت
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن پیام:
تصویر امنیتی:
لطفاً عدد زیر را در کادر پایین تصویر وارد کنید.
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
نظرات